1. Майбутні матері відчувають потребу у вітамінах, насамперед , у вітамінах A, C, B1, B6, фолієвій кислоті. Вживання вітамінів жінками за 3 місяці до початку вагітності і протягом першого триместру істотно знижує ризик виникнення уроджених пороків серця.
2. 20-30% людей похилого віку споживають вітаміну В6 нижче рекомендованої дози. А зміст у крові вітамінів В1 і В2 набагато нижче норми.
3. Особливо важливе вживання вітамінів пацієнтами, що знаходяться на лікуванні в лікарнях. Дефіцит вітаміну Е виявлений у 80% літніх пацієнтів, вітаміну С - у 60%, вітаміну А - до 40%.
4. Вітаміни необхідні для утворення імунних кліток, антитілець і сигнальних речовин, що беруть участь в імунній відповіді. Добова потреба у вітамінах може бути невеликою, але саме від забезпеченості вітамінами залежить нормальна робота імунної системи й енергетичний обмін. При недостатності вітаміну E зменшується утворення антитіл і активність лімфоцитів. Зменшення вироблення антитіл можливо також при дефіциті вітамінів A, B5, B9 і H .
5. Доведено, що систематичне уживання вітамінів C і E, бета-каротину і цинку значно знижує ризик розвитку і прогресування дегенеративних процесів у сітківці, а ризик утрати зору зменшується на 19%.
6. Ризик виникнення катаракти нижче в людей з більш високим змістом у крові антиоксидантних вітамінів (A, C, E). У групі пацієнтів, що приймали вітамін C більш 10 років, ризик розвитку ранніх проявів катаракти скорочений на 77%, а ризик розвитку недостатньої прозорості кристалика на 83% нижче, ніж серед звичайних людей.
7. Прийом вітаміну B6 , що бере участь у виробленні серотоніна, тобто речовини, що міститься в головному мозку, сприяє поліпшенню настрою.
Першоджерела: http://zdobr.ru/content/view/112/102/ |