Полуниця- маленький, але дуже живильний, солодкий фрукт, який улітку дарує нам земля. Її назва походить від латинського слова "fragaria vesca", що в перекладі означає "запашний", "ароматний", "запашний". Хоча аромат полуниці трохи стриманий, вона дуже смачна й багата на багато живильних речовин.
За лікувальні властивості полуницю дуже цінували в стародавності й ми продовжуємо захоплюватися цією ягодою й зараз! І дійсно, людей, які б не любили полуницю, знайти дуже важко. Багато голлівудських зірок періодично дотримуються полуничної дієти. Три дні протягом місяця вони харчуються тільки цією смачною ягодою. І смачно, і корисно!
Полуниця дуже багата мінералами й вітамінами:
- По вмісту вітаміну С полуниця уступає тільки чорній смородині. У п'яти ягодах середньої величини вітаміну С стільки ж, скільки в одному великому апельсині. А фолієвої кислоти в полуниці більше, чим у малині й винограді. Якщо щодня їсти ці ягоди, зміцнюються імунна система й стінки судин.
- Учені провели аналіз на виявлення корисних властивостей різних ягід і фруктів. Було встановлено, що полуниця є потужним антиоксидантом, здатним протистояти розвитку раку в людини, що регулярно вживає цю ягоду. Звичайно, усі фрукти мають антиоксидантні властивостями, тому що містять вітаміни С, Е и бетакаротин, але полуниця по своїх якостях багато в чому перевершує їх: вона в 2 рази корисніше ніж слива, апельсин і виноград, в 3 рази ніж ківі й грейпфрут, в 6 раз - ніж яблуко й диня.
- В 200 г свіжої полуниці міститься 60 калорій, 4.6 г клітковини, 0 г жиру, 1.2 г білка, 14 г вуглеводів, 28 мг кальцію, 0.8 мг заліза, 20 мг магнію, 38 мг фосфору, 54 мг калію, 1.4 мг селену, 113.4 мг вітаміну С, 35.4 мкг фолієвої кислоти, 54 МЕ вітаміну А.
- У полуниці є дуже багато органічних кислот: яблучна, лимонна, молочна, етилметилсаліцилова кислота, яка перетворюється в аспірин, але тільки в більш натуральному, засвоюваному виді. Таким чином, кислоти виконують функцію детоксикації, що дуже прийнятно в лікуванні ревматизму.
- Також полуниця допомагає в лікуванні гіпертонії й використовується в медицині, що як очищає засіб для травної системи.
- Полуниця має потужну протизапальну й протимікробну дію. Тому при хворому шлунку її прописують як ліки.
- Антисептичні властивості полуниці використовуються для лікування запальних захворювань носоглотки (застосовують водний настій ягід, їм полощуть горло при ангінах і рот при стоматитах) і усувають неприємний запах з рота.
- Полуниця пригнічує розвиток вірусу грипу. Так що, ласуючи солодкими ягодами в літню спеку, ви забезпечуєте собі здоров'я в зимову холоднечу.
- Наявність у її складі йоду компенсує його недолік у нашій повсякденній їжі й питній воді.
- Полуниця має цукрознижувальну дію. Тому її включають у харчування хворих цукровим діабетом.
- Приймання натще 4-6 столових ложок свіжого полуничного соку допомагає при жовчнокам'яній хворобі. При захворюваннях нирок і сечових шляхів рекомендується весь сезон уживати ягоди полуниці. Краще їсти щодня не менше 400 грамів. При всіх ниркових недугах слід пити відвар з корінь полуниці.
- Полуниця є природним сечогінним засобом і заспокійливо діє на печінку. Тому при ревматизмі й захворюваннях печінки рекомендується застосовувати полуничну дієту. ПРОТЯГОМ тижня потрібно щодня з'їдати по 1,5 кілограма ягід. Заодно позбудетеся й від накопичених за зиму зайвих кілограмів. Саліцилова кислота, яка міститься в ягідці, допомагає й при болях у суглобах.
- Полуниця дозволяє заповнити дефіцит заліза при малокрів'ї
- Згідно з новітніми дослідженнями, споживання в їжу полуниці суттєво підсилює лібідо... Причому це твердження слушне як для чоловіків, так і для жінок. Причиною усьому цинк, високий відсоток якого міститься в насіннях ягід. Цинк є важливим елементом, що сприяють сексуальному збудженню. Він управляє "поведінкою" гормону, який допомагає жінці швидше настроїтися на секс, крім того, він є одним з найважливіших компонентів у складі чоловічої сперми. Якщо Ви прагнете підготувати до ночі любові себе й свого чоловіка - з'їжте пригорщу малини або полуниці.
- У народній медицині полуницю використовували як протимікробний засіб, для лікування авітамінозів, подагри й маткових кровотеч. А також при лікуванні екземи, діатезу, шкірного висипу, невеликих ранок. Необхідно просто нанести кашку з полуниці на хворе місце.
- Ягоди полуниці й відвар з її листів нормалізують обмін речовин і тиск, рятують від безсоння. Полуниця - відмінний профілактичний засіб від таких хвороб, як атеросклероз і гіпертонія.
Але: Полуниця - сильний алерген. Підданим алергії потрібно зменшити її споживання або запивати її будь-яким кисломолочним продуктом. Полуниця також протипоказана при підвищенім виділенні шлункового соку, тривалих шлункових і печінкових кольках і апендициті. Маленьким дітям і вагітним жінкам полуницю й напої з її листів треба вживати з особливою обережністю.
Зберігання полуниці
При покупці полуниці в магазині або на ринку вибирайте міцні яскраво-червоні ягоди зі свіжими квітконіжками. Видалення або руйнування останніх викликає руйнування вітаміну С у ягодах. Якщо хоча б одна ягода в упакуванні почала пліснявіти, то спори цвілі вже поширилися й на інші ягоди, хоча це може бути непомітно неозброєним оком.
Зберігання в холодильнику не робить ягоди смачніше або корисніше. Зберігати ягоди при кімнатній температурі можна не довше декількох годин – цей процес теж сприяє руйнуванню вітаміну С и потемнінню ягід. Щоб зберегти суницю в найкращому стані, потрібно вільно скласти немиті ягоди в простору ємність в 2-3 шари (не більше!), а зверху натягнути пластикову плівку. У такому виді ягоди можуть зберігатися в нижньому відділенні холодильника протягом 2-3 днів.
Переведенный текст Ягоди, які ви не плануєте вжити відразу ж, краще збирати рано ранком або в прохолодний день.
Мийте ягоди безпосередньо перед уживанням під струменем холодної води, склавши їх у друшляк. Ніколи не залишайте ягоди лежати у воді – вони загублять і зовнішній вигляд, і корисні якості. Уживати зібрану або куплену суницю краще якомога швидше . Свіжа полуниця гарна в будь-якому виді: з мюслі й пшеницею на сніданок, у фруктових коктейлях, у фруктових салатах, з вершками або сметаною. Учені вивели формулу ідеальної смакової комбінації полуниці з вершками.
Дослідники затверджують: для того, щоб повною мірою насолодитися смаковими якостями блюда, потрібно сім ягід полуниці - близько 210 грамів і 105 грамів вершків.
Першоджерела: http://secret-beauty.ru/ |