"Мокрий" тренажер
Аквааеробіка - ефективний і при-ємний засіб боротьби з «болячками» і зайвою вагою.
Її радять навіть вагітним.
Не знаю, як кому, а мені добре відома страшна хронічна хвороба під назвою «лінь», тому спортом я ніколи серйозно не займалася. Але коли із наближенням весни традиційно не влізла (заздалегідь у цьому впевнилася) в улюблені літні джинси, то вирішила: слід щось із собою робити. У спортзал iти не дуже хотілося, та й зовсім не їсти я не вмію. А ось пропозиція знайомої піти «потанцювати у басейні» мені сподобалася. Виявляється, аквааеробіка - дуже популярний і ефективний спосіб підготувати тіло до літнього сезону, позбутися болю в спині й забути про цілу низку інших проблем. Такі тренування зараз проводять мало не в кожному басейні.
Рукавиці й чобітки - і в басейн!
Усе, що потрібно мати, аби потрапити на це свято краси й грації, - довідку від лікаря із дозволом відвідувати басейн, купальник, капці, мило, шампунь, рушник і гарний настрій. Аквааеробікою можна займатися навіть тим, хто не вміє плавати (до речі, заняття на глибині є найефективнішими): на вас натягнуть спеціальний пояс, завдяки якому ви зможете триматися на воді й виконувати всі необхідні вправи. І ось ми вже у басейні. «На суші» тренер під музику показує різноманітні «па», а ви їх намагаєтеся повторити у воді. Спочатку красиві рухи даються не так легко, як того хотілося б, але коли організм звикає до навантаження і ви вже впевнено тримаєтесь «на плаву», все йде, як по маслу.
До речі, аби збільшити опір води, під час гідроаеробіки використовують спеціальні міні-тренажери - рукавиці зі зліпленими пальцями (вони роблять ваші рухи складнішими і змушують м'язи більше працювати), різноманітні пiнопластові гирі (спробуйте їх потопити!), гумові палицi, плавальні дошки і навіть чобітки. Можуть вико-ристовувати еластичні бинти, спеціальні обручі, які закріплюють на ногах чи руках.
Зізнаюся, що найбільше мене підкупило у цьому виді спорту. Не треба довго й нудно обирати відповідний спортивний костюмчик (достатньо мати купальник), мучитися думками, як я в ньому виглядаю. І найголовніше - під час виконання вправ вас ніхто не бачить, окрім тренера: зауважте, із води стирчить лише голова. Це дозволяє багатьом забути про комплекси. А коли я дізналася й про інші переваги, захопилася не на жарт. Аквааеробіка для хворих на варикоз - ідеальний засiб
По-перше, це один із найбезпечніших видів спорту. Гідроаеробіка підходить усім без винятку віковим категоріям і людям із різним рівнем спортивної підготовки. Аквааеробікою радять займатися навіть вагітним жінкам (щоправда, для них існує дещо інша програма). Цей вид спорту дозволяє кожному обрати свій рівень навантаження, у воді не доводиться впрівати й помирати від фізичної втоми. Вода не травмує кістки та суглоби, натомість допомагає позбутися серйозних болячок. Характерно, що фізичні вправи у воді дають зовсім інші відчуття та ефект, аніж на суші. Пояснюють фахівці це так: під час занять у спортзалі на організм діє гравітація, а під час занурення у прісну воду сила тяжіння зменшується на 80 відсотків, і відштовхувальна дія води слугує нашому тілу опорою. Тому для тих, хто страждає на ожиріння, це найкомфортніший вид спорту - спина не потерпатиме від перевантаження. Водночас вода тисне на тіло у 50 разів сильніше, ніж повітря, тому для кожного підводного руху доводиться докладати більше зусиль. Відтак працюють усі м'язи тіла. До того ж коли ви рухаєтеся під водою, то ненав'язливо масажуєте своє тіло. Лікарі кажуть, що від таких процедур шкіра та судини отримують ефективний масаж, а це гарна профілактика ожиріння та целюліту.
А ще аквааеробіка покращує кровообмін і артеріальний тиск - вода знімає ризик застою крові. Тому для людей, які страждають на варикоз, це взагалі ідеальний вид спорту. Наступне - вода диктує нам правила дихання, яке підкоряється ритміці наших рухів, а це - важливий фактор тренування серцево-судинної системи. У воді знімається величезна частина навантаження на хребет, тому аквааеробіку рекомендують людям, що хворіють на остеохондроз. У воді наші ноги виконують нетипові рухи одразу в кількох площинах (горизонтальній і вертикальній), а це прекрасна зарядка для суглобів.
Фахівці кажуть: скинути зайві кі-лограми у басейні у 7-14 разів ефектив-ніше, ніж на суші, оскільки температура води на 8-10 градусів нижча, ніж тем-пература тіла, а це сприяє втраті ка-лорій. Наприклад, при ходьбі зі швид-кістю 6 кілометрів за годину людина втрачає 360 калорій за годину, а у воді - 720 калорій. До того ж після тре-нувань у вас зовсім не будуть боліти м'язи - вода знімає усі дискомфортні відчуття. Після комплексу вправ наш тренер Олена (до речі, майстер спорту) одного разу сказала: якби ми такий обсяг навантажень виконали у спорт-залі, то завтра з ліжка вставали б iз величезними зусиллями - одне занят-тя у воді прирівнюється до трьох у спортзалі. А після басейну - лише лег-кість у тілі. До того ж вода знімає стрес і діє як ефективний антидепресант. Мої «колеги» по басейну кажуть, що після тренувань у них зникає безсоння. А ще під час аквааеробіки відбувається постійний масаж внутрішніх органів, активізується обмін речовин. Більш інтенсивно постачаються кров'ю нирки, а це сприяє швидшому виведенню з організму шлаків і токсинів. А особливо гарний результат виходить, якщо поєднувати аквааеробіку з сауною. Лікарі запевняють, що заняття у воді підвищують опірність організму застудним захворюванням, покращу-ють імунітет.
Комплекс вправ у воді
Комплекс вправ будується за таким сценарієм: розминка - основний комплекс - розробка «проблемних місць» - розтяжка. Заняття можуть бути силової направленості, танцю-вальні, кругові і навіть йога у воді. Го-ловна умова: намагатися робити всі вправи точно. У Києві ходити на аква-аеробіку можна мало не в кожному ба-сейні. У тих, що перебувають у кому-нальній власності, вартість тренування не дуже висока. Це може бути басейн «Юність», «Спартак», «Олімп» або звичайна районна спортивна школа, де є «велика вода». Але там будьте готові купатися у старому басейні і тради-ційно хлорованій воді. У престижних спорткомплексах, де воду очищують альтернативними засобами й де можна безплатно посушити після занять волосся, вартість тренувань, звісно, вища.
Ну що з вас узяти... Незвичайні рекламні плакати, спрямовані на боротьбу з палінням, з'явилися в Бельгії «Будьте поблажливі до курців, вони проживуть менше, ніж ви», - вуличні плакати з таким несподіваним написом віднедавна можуть побачити мешканці різних міст Бельгії. Ідея спонукати за допомогою іронічної реклами підлітків і молодих людей відмовитися від паління, якомога простіше пояснивши їм шкоду від згубної звички, належить федеральній службі Бельгії з охорони здоров'я населення, передають «Мед-новини». Іронічна антитютюнова рек-лама з'явилася не тільки на рекламних щитах бельгійських міст. Вона буде також регулярно публікуватися в газетах і журналах, демонструватися по телебаченню і на екранах кінотеатрів. Психологи вважають, що такий цікавий хід допоможе багатьом курцям назавжди розпрощатися з цигарками або ж принаймні здійснити першу спробу відмови від нікотину. Науковці стверджують, що лише 5 відсотків людей, які кидають курити, можуть пережити так званий «тримісячний рубіж» - зазвичай після досягнення цього терміну 95 відсотків курців знову не уявляють собі дня без цигарки. Американці провели дослідження, аби з'ясувати, що найкраще допомагає курцеві відмовитися від шкідливої звички: замінники нікотину, лікарські препарати, рекомендації психологів або лікарів, освітні матеріали для самостійного вивчення, антитютюнова реклама на телебаченні, гаряча телефонна лінія чи спеціальний сайт. Результати дослідження виявилися досить несподіваними: третина курців визнали, що змогли позбутися своєї пристрасті до тютюну завдяки телерекламі. На другому місці - замінники нікотину (майже 21 відсоток), на третьому - телефонна лінія (11 відсотків).
Якщо ви застудилися При перших ознаках застуди відразу ж прийміть гарячий душ, намагаючись прогріти обличчя, шию, груди. Ще краще, якщо немає температури і дозволяє серце, прийняти 10-15-хвилинну гарячу ванну з додаванням настою березового листя, звіробою або рум'янку, а потім, витершись насухо, лягти у ліжко, укутатися теплою ковдрою і добряче пропітніти. Для цього треба випити одну склянку гарячого настою або чаю, що має потогінну дію. Випробувані потогінні засоби - чай з малиною, медом або настій липового цвіту. Можна приготувати й інші ліки. Візьміть порівну трави звіробою, липового цвіту і ягід шипшини. Перемішайте, залийте 1 ст. ложку суміші однією склянкою окропу, настоюйте 30 хвилин, а потім додайте одну чайну ложку меду і випийте маленькими ковтками. Якщо немає можливості прийняти ванну або душ, можна наклеїти на підошви ніг перцевий пластир або лягти спати в шкарпетках із сухою гірчиею. При печії - картопля замість соди Якщо під рукою немає необхідних ліків, здолати печію допоможе сира картопля. Для цього чистять невелику картоплину, розрізають її на маленькі шматочки і з'їдають, ретельно пережовуючи. Ще швидше допоможе позбутися печії свіжовичавлений картопляний сік, який п'ють маленькими ковтками. Захворювання нирок Хворим на нирки рекомендовано пити чай, приготовлений з насіння гарбуза. Потім розмолоти дві склянки насіння льону, зробити з одержаної маси палянички і прикладати до місця, яке болить. Запалення лицьового нерва Нагріти на жару (на "живому вогні") металеву голку і нею легенько поколювати шкіру спочатку зі здорового боку, а потім - із хворого. Легке обпалювання шкіри швидко минає і не залишає слідів. Інформація - це життя і рух Інформація про те, яким повинен бути стан здоров'я людини, закладена в людському організмі від природи і не може бути повністю зруйнована навіть у випадку екстремальної ситуації, наприклад, хвороби. Проте людський організм - явище унікальне, має власну програму розвитку та життєдіяльності і навіть здатність до самокорекції та самозцілення. У випадку хвороби потрібен лише спеціальний сигнал, який підштовхне організм до відродження. З цим завданням, а також з діагностикою порушень і захворювань впорається метод біорезонансної терапії, який успішно застосовують у Львівському діагностично-лікувальному центрі інтегративної медицини «Кристал». - Діапазони електромагнітних коливань у здорового і хворого організму істотно різняться, - розповідає головний лікар центру Ігор Богданович Янчинський. - Кожен збудник хвороби, який потрапляє в організм людини, теж має власну частоту електромагнітних коливань. Загалом, комп'ютерна експрес-діагностика за методом Intera-DiaCor триває до 15 хвилин і не супроводжується жодним неприємним або болючим відчуттям. Навіть якщо ви не можете пояснити, чому ви погано почуваєтеся, або лікар за допомогою традиційних методів обстеження не виявив головної причини вашої недуги, її місцезнаходження, при діагностуванні за методом Intera-DiaCor організм видасть себе і свої проблеми через зміни електромагнітних коливань у хворих органах та системах. До речі, саме в такий спосіб можна визначити, чи існують в організмі людини відхилення від норми, та з'ясувати їх причину. Детальніший аналіз інформації, отриманої за допомогою вегетативнорезонансного тесту, допомагає виявити запальні процеси чи дегенеративні зміни в окремих органах, а відтак визначити конкретний діагноз. Власне за допомогою цього тесту визначається наявність в організмі тих чи інших алергенів, патологічних збудників, вірусів, стан імунної та вегетативної систем (їх напруження або виснаження), а також стан обміну речовин та наявність глистних інвазій. Можна визначити ефективність медикаментозних засобів для кожного конкретного пацієнта, виявити брак вітамінів, гормонів, мікроелементів, ферментів і скоригувати їх дефіцит в організмі. Лікар-інформотерапевт, зробивши діагностику, підбирає ліки індивідуально для кожного пацієнта відповідно до стану його здоров'я. Отже, саме цей метод дає можливість контролювати ефективність будь-якого лікування. Оскільки метод працює на клітинному рівні, важко назвати патологію, з якою б не міг впоратися організм, запрограмований на самозцілення. Біорезонансна терапія цілком відповідає вимогам фізіологічного лікування. Вона безпечна, оскільки власні електромагнітні коливання не шкодять організму. Повторні курси обстеження пацієнта дозволяють не лише контролювати результативність лікування на всіх етапах, а й з'ясувати, чи реагує він на заданий алгоритм оздоровлення взагалі. До речі, у нашому медичному центрі можна обстежитись за традиційною методикою - зробити ультразвукове обстеження внутрішніх органів, органів жіночої та чоловічої статевої системи, щитовидної залози, обстеження суглобів, доплерографію судин верхніх і нижніх кінцівок; судин нирок та печінки; здійснити корекцію хребта у досвідченого мануального терапевта, пройти сеанси масажу та рефлексо-терапії, зробити електроенцефалографію, отримати консультацію медичного психолога.
|