Сподобалось? Порадь другу

Форма входу

Опитування

Чи віриш ти, що Бог створив цей світ?

Всього відповідей: 127
Пт, 22.11.2024, 04:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Настрій - це знахідкА
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Главная » Статті » Християнство » конфесії

Категорії каталогу

Археологія. Факти підтвердження. [8]
Біблійні герої [0]
Історичні особи християнства [5]
конфесії [3]
Поезія [0]
Християнська література [1]


Кальвінізм

Кальвінізм - напрямок протестантизму – одержав свою назву від імені свого засновника, Жана Кальвіна (1509-1564).
Жан Кальвін народився в сім'ї юриста. Він чудово знав латинську, давньогрецьку та давньоєврейську мови, читав Біблію в оригіналі.
Навчаючись спочатку у Парижі, а потім у Орлеані, Жан одержав чудову освіту. Але у 1533 році, щоб уникнути церковних переслідувань, він переїхав у швейцарське місто Женеву, де через деякий час видав свою працю “Наставляння у християнській вірі”, яка зробила його ім’я відомим.
Згодом, а саме у 1541 році, він став політичним лідером міста, під керівництвом якого Женева перетворилася на центр не лише швейцарської, а й європейської реформації.
Жан Кальвін вважав, що кожна людина повинна сумлінно працювати, не відмовляючись від будь-якої можливості заробити гроші. Якщо ж вона цією можливістю не скористається, то це буде великим гріхом.
Ці думки були дуже суттєвими для людей того часу, адже римська церква стверджувала зовсім протилежне - що головним гріхом людини є саме багатство (тим часом заробляючи величезні гроші на своїй пастві, тобто віруючих).
Таким чином, Жан Кальвін розвивав ідеї першого “батька” протестантизму Мартіна Лютера, який стверджував, що головним боргом будь-якої людини є праця. Причому боргом не перед кимось, а перед самим богом. Адже ніхто інший, як саме бог зробив людей такими, які вони є, створивши когось ковалем, когось - солдатом, а когось – навіть і королем.
Але Жан Кальвін йшов ще далі.
Кожна людина, - казав він – повинна сумлінно працювати. Тоді й бог почне їй допомагати. Адже саме для цього він і створив нас.
А у нагороду за цю працю, - продовжував далі Кальвін - чекає цю людину-праведника винагорода - багатство. А пізніше (щоправда, вже після смерті) ще одна – рай.
Так і народилася так звана “протестанська логіка”, як назвав пізніше це явище німецький економіст та соціолог 19-20 століття Макс Вебер, що привела до розвитку капіталізму, який почав розвиватися у першу чергу саме у протестантських країнах – Англії та Нідерландах.
(Цікава подробиця: вже згадуваний Макс Вебер підмітив, що майже всі найбагатіші люди планети – протестанти).
Щодо ж цих ідей, то вони, як кажуть, “впали на благодатний грунт”, і у Жана Кальвіна з’явилося більше послідовників, аніж навіть у Мартіна Лютера.
Жан Кальвін був жорстокою людиною, який відрізнявся величезною релігійною нетерпимістю. За будь-яку провину люди жорстоко каралися. Так, наприклад, за рішенням Кальвіна був страчений семирічний хлопчик, який вдарив свою матір.
Кальвіністська церква, що була створена у Женеві, почала контролювала всі сфери життя. Були заборонені танці, святкування, пісні.
Фактично це була диктатура (від латинського слова dictatura - необмежена влада) - тобто управління за допомогою насильства.
Тому дуже скоро Кальвіна почали називати “женевським папою”, а саму Женеву – “протестантським Римом”.
Жан Кальвін бажав зробити з Женеви “град Божий”, цитадель протестантизму. Тому він, зокрема, закликав строго стежити за чистотою і порядком у Женеві - вона повинна була стати ще й найчистішим містом у світі.
…Люди, які побували у сьогоднішній Женеві, розповідають, що вулиці там миють шампунем.
Цікаво, може, це вже ознака “Божого града”? Чи просто показник високого економічного рівня Швейцарії – країни, столицею якої є Женева?..



Першоджерела: http://mot.narod.ru/history/14.htm
Категорія: конфесії | Додав: stranichka (07.09.2007)
Переглядів: 7302 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.6/11 |

Всего комментариев: 3
26.11.2009
3. ната
абсолютно згідна з коментаріями. Проте, ці питання необхідно звернути до автора статті першоджерела. дана нотатк відображає лише одну сторону.

25.11.2009
2. Катрина
Цілком згодна з попереднвм зауваженням. Інформація є, а фактами вона не підтверджена. Бажаю успіхів.

01.09.2009
1. Марко
Дуже "слабка" праця. Чув дзвін, та не знаю, де він. За Кальвіном, людина повинна працювати не тому, що Бг їй тоді почне допомагати, а саме тому, що Бог її створив для праці, це людська доля, її покликання. Людину-праведника чекає винагорода - багатство - автор не посилається на роботу Кальвіна, де він таке говорить. З яких джерел відомо, що було страчено семирічного хлопчика? За часів Кальвіна було страчено лише одного небезпечного єретика - Сервета, але не за судом Кальвіна, оскільки Кальвін не був громадянином Женеви, а за судом магістрату - мирським судом. Диктатурою його правління не було, бо, повторюся, влада у місті належала магістрату, а не Кальвіну. Тому диктатуру встановлював у місті магістрат.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Сьогодні день народження у
Copyright Stranichka © 2024 Rambler's Top100 cкачать mp3
Copyright MyCorp © 2024